,

بازدید از پروژه کاروانسرای بلاباد

به مناسبت ایام اله دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی معاون محترم هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان آقای مهندس غلامی صبح روز شنبه مورخ ۱۹/۱۱/۹۸ از محل پروژه مرمت کاروانسرای تاریخی نایین به اتفاق جمعی از مسئولین استانی و شهرستان و روند پیشرفت فیزیکی این پرژه بازدید به عمل آورد.
ایشان از بخشهای مختلف بنا و چگونگی اجرای پروژه و مرمتهای بخشهای مختلف بازدید به عمل آورده ضمن تاکید بر حمایت و پیگیری مشکلات مربوطه اعلام نمود یکی از مهمترین راههای پیشرفت استان اصفهان در آینده توجه به بخش گردشگری و اجرای پروژه های مختلف در اینخصوص بوده و تاکید مدیریت استان بر لزوم حمایت از این صنعت و پروژه های مربوط به آن می باشد.
کاروانسرای تاریخی بلاباد در ۲۵ کیلومتری غرب نایین و در مجاورت محور اصفهان به نایین در یک منطقه خوش آب و هوا در این شهرستان با موقعیت عالی متعلق به دوره صفویه قرار دارد.
این بنا در طول تاریخ دچار فرشایش شدید و تخریبهایی گردیده بود که با پیگیری ها و همت بخش خصوصی نسبت به تحویل آن از اداره اوقاف و امور خیریه به عنوان مالک اقدام و پس از صدور مجوز مربوطه توسط اداره میراث فرهنگی در حال مرمت می باشد.
شهرستان نایین دارای ۷ کاروانسرای تاریخی بوده که از این میان کاروانسرای انارک به بهره برداری رسیده و کاروانسرای بلاباد و مشجری در حال مرمت برای تبدیل به مجموعه اقامتی و پذیرایی می باشد.

photo_2020-02-13_07-39-47